Rafting

 

Hem Kış'ın miskinliğinden KURTULMAK, hem de Yaz'ın rehavetine kendinizi hazırlamak istiyorsanız işte size güzel bir öneri...RAFTİNG

Zengin doğal kaynaklarına sahip olan Türkiye, su sporları (rafting, kano ve nehir kayağı) için gelen ziyaretçilerine önemli bir akarsu potansiyeli sunmaktadır. Türkiye'nin binlerce yıllık tarihi mirası; arkeolojik, kültürel ve otantik turizm zenginliği yaratırken, son yıllarda ilave olarak Doğa ve akarsu turizmi de, sürekli artan bir ilgiyle, bu zengin turizm potansiyeline farklı bir renk katmıştır. Türkiye'de irili ufaklı yüzlerce akarsu bulunmakta olup, birçoğu akarsu sporlarına elverişli yapıdadır.

Su sporları için geldiğiniz Türkiye'de Her türlü teknik ve güvenlik donanımını bulmanız mümkün. Her türden katılımcıya hizmet sunan parkur ve rotalarda eğitimli rehberlerin denetim ve gözetiminde hiç çekinmeden bu Büyük maceraya "merhaba" diyebilirsiniz.

Her yaz yüzlerce insan, büyük küçük gruplar halinde nehir kenarlarında, nehirlerin azgın sularında rafting yapmak için toplanıyor. Türkiye'nin çeşitli nehirlerinde, farklı zorluk derecelerindeki parkurlarda yapılan rafting için Discoverytürkiye ekibi sizi bekliyor olacak. Bir günlük veya hafta sonu gezisi olarak da bu heyecana katılmanız mümkün. Türkiye'de rafting yapmaya en elverişli nehirler arasında Köprü çay, Dalaman, Melen, Fırat ve Çoruh nehirlerini saymak mümkün.

Everest Olarak her yıl Mayıs-Ağustos ayları arasında Köprülü Kanyon'da rafting etkinlikleri düzenlemekteyiz. , Köprülü kanyon jeolojik oluşumlar, doğası ve 36.614 hektarlık alanı kaplayan antik Selge kalıntıları açısından görülmeye değerdir. Köprülü Kanyon etabında aynı zamanda Akdeniz'e has Servi ağaçlarının oluşturduğu manzara izlenmeye değer.. Kanyon 12-13 kilometre boyunca heyecanlı bir rafting deneyimi vaat ediyor. Bu heyecanı Everest farkıyla yaşayabilirsiniz.

Bu tür bir aktivite ve su sporları için fazla tecrübeli veya yetenekli olmanızı gerekmiyor. 18 yaşını aşmış ve yüzme bilen herkes bu farklı deneyimden yararlanabilir. Eğer siz de gücünüzün sınırlarını zorlamak ve uyumlu bir takım ruhu deneyimini yaşamak istiyorsanız, rafting sizin için uygun bir seçenek...