Hakkımızda

Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 6 Ağustos 2012 yılında kurulmuştur. Yaptıklarımızın altına kendi imzamızı atma isteği sürükledi bizi bu noktaya. Kulüpleşerek, sadece hafta sonları bir araya gelen arkadaşlar topluluğu olmaktan sıyrılıp, sporu gerçek anlamda yapmayı ve bunu yapmaya istekli sporseverleri aynı çatı altına toplamayı hedefledik ve bu hedefleri de hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Sporun pek çok branşına ev sahipliği yapan kulübümüz, uzmanlaştığı branşlarda kulüpleşmeye giderek federasyon desteği ile ulusal ve uluslar arası çalışmalara katkıda bulunmaya başlamıştır. Kulüp bünyesinde Dağcılık, trekking,  yamaç paraşütü, dalış ve rafting gibi aktiviteleri düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Misyonumuz sadece spor yapmak değil aynı zamanda spor yapmayı yaygınlaştırmak, bu konuda özellikle gençlere ve çocuklara ön ayak olmak, onları yönlendirmek ve eğitmektir.

Kulübümüz' ün gerçekleştirdiği faaliyetler bununla sınırlı değil tabii ki. Sporu sevgi ve kardeşlik çerçevesinde devam ettirirken hayat damarlarımızdan biri olan kültürel ve sosyal etkinlikleri de unutmuyoruz.

Sosyal Projelerimiz kapsamında;

Huzurevi ziyaretleri, Çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri, Lösev ziyaretlerimiz, köy okullarına kütüphane kurulması, kimsesiz çocuklara uçurtma festivali,  kan bağışı etkinliklerimizi sırasıyla gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Küçük bir arkadaş grubu olarak başlattığımız birlikteliğimiz doğa ve spor aşıkları nın katılımıyla sürekli olarak büyümeye devam ediyor ve biz bu büyümeyle doğru orantılı olarak artan faaliyetlerimizle Adana'nın en önde gelen kulüplerinden biri olma yolunda ilerliyoruz.

 

Saygılarımızla,

EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ