YEDİGÖLLERDE SONBAHAR 5/6 KASIM 2016

EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

 

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için
0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

Mevsimlerin sarısı sonbaharı karşılamak için rotamız bu defa Bolu/Yedigöller..

Yedigöllere giriş yaptığımızda; toprağın Karadeniz'e özgü içe işleyen kokusu ve ağaçların yağmurcasına döktükleri sarı yapraklar "hoşgeldiniz" diyecek bizlere..
Siz de onlara "hoşbuldum" derken, yerlerde yol olmuş sarı yaprakların üzerinde yürürken duyduğunuz hışırtı eşlik edecek her adımınızda..

Yağmur yağsa da ıslanmanıza izin vermeyen sıklıktaki ağaçlar, düşlerinize ortak olurcasına bakacak yüzünüze...
Ağaç sıklığı arasında bir boşluk yakalarsanız, başınızı gökyüzüne kaldırıp bakmalısınız. Mavi-beyazın içinde sıkışmış sıcak ve sarı bir top, saklambaç oynayacak sizinle...
Nazlı'sından Serin'ine yanında yürüdüğünüz göllerin suyundaki yansıma, bir daha başka bir mevsime sevdalanmanıza izin vermeyecek...
Büyülü bir Yedigöller yolculuğuna hazır mısınız ?

Program;
4 Kasım 2015 Cuma :
Saat 21:30'da Kulüp binası önünde toplanıyoruz. 22:00 da aracımız hareket edecektir. Gecikme yaşamamak adına herkesin saatinde araçlarda hazır bulunmasını rica ediyoruz.

05 Kasım 2015 Cumartesi,
Sabah saat 08:00 sularında Bolu'ya ulaşıyoruz ve sabah kahvaltımızı yapıyoruz.  Sabah kahvaltısından sonra alışveriş molası vereceğiz. Cumartesi öğlen yemeği, cumartesi akşam yemeği ve Pazar sabahı sabah kahvaltısı için tüm yiyecek malzemelerinizi bu molada temin etmeniz gerekmektedir. Yedigöller kamp alanımızda ızgara ateş mevcut olup her türlü pişirip yiyebileceğiniz gıdaları alabilirsiniz. Tüm öğünler için kamp ateşi yakılacaktır ve herkes kendi yiyeceğini kendisi pişirip yiyecektir. Mangal, ızgara gibi ekipmanlar kulüp tarafından temin edilecektir. Saat 12:00 civarlarında Yedigöller milli markına giriş yapmış olacağız. Kulübümüz tarafından verilecek çadırlarımızı kurduktan sonra yedigölleri gezmeye başlayacağız. Unutamayacağınız görsel şölen için fotoğraf makinalarınızı getirmeyi unutmayınız.

06 Kasım 2015 Pazar
Saat 08:00'de kahvaltı için toplanıyoruz. Sıcacık çaylarınız kulübümüz tarafından temin edilecektir. Kahvaltı sonrasında Yedigöllerden hareket ederek Adana'ya dönüşe geçiyoruz. Adana'ya varış saatimiz tahmini 22:00 olacaktır.
 

Ücret : 185 TL (Ücretin yarısı alındıktan sonra kayıt yapılmaktadır.)


Ücrete Dahil Hizmetler;

* 19 kişilik Lüks Mercedes araçlar ile ulaşım,

* 1 sabah kahvaltısı

* Milli parklar giriş ücreti, Yedigöller çadır kamp bedeli ücrete dahil olan hizmetlerdir,

* Türsab, Sigorta ve diğer yasal yükümlülükler

Gerekli Ekipmanlar :

Mat, uyku tulumu, tepe lambası, mevsime uygun kıyafetler, yedek kıyafet. Çadırlar kulüp tarafından temin edilmektedir.

BOLU YEDİGÖLLER : 
Ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olan Bolu alanlarında bulunan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir.

Yedigöllerioluşturan göller ise şunlardır: kayan kütlelerin, vadilerin önünü kapatması ile oluşmuş bir alandır. 7 adet gölden oluşmaktadır: Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl'dür.

 

Facebookta Paylaş