YEDİGÖLLER / ABANT GÖLÜ (11-12 KASIM 2017)

EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

 

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için
0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

Mevsimlerin sarısı sonbaharı karşılamak için rotamız Yedigöller ve Abant gölü..

Yedigöllere giriş yaptığımızda; toprağın Karadeniz'e özgü içe işleyen kokusu ve ağaçların yağmurcasına döktükleri sarı yapraklar "hoşgeldiniz" diyecek bizlere..
Siz de onlara "hoşbuldum" derken, yerlerde yol olmuş sarı yaprakların üzerinde yürürken duyduğunuz hışırtı eşlik edecek her adımınızda..

Yağmur yağsa da ıslanmanıza izin vermeyen sıklıktaki ağaçlar, düşlerinize ortak olurcasına bakacak yüzünüze...
Ağaç sıklığı arasında bir boşluk yakalarsanız, başınızı gökyüzüne kaldırıp bakmalısınız. Mavi-beyazın içinde sıkışmış sıcak ve sarı bir top, saklambaç oynayacak sizinle...
Nazlı'sından Serin'ine yanında yürüdüğünüz göllerin suyundaki yansıma, bir daha başka bir mevsime sevdalanmanıza izin vermeyecek...
Büyülü bir Yedigöller ve Abant gölü yolculuğuna hazır mısınız ?

Program;
10 Kasım 2017 Cuma :
Saat 21:30'da Kulüp binası önünde toplanıyoruz. 21:45 da aracımız hareket edecektir. Gecikme yaşamamak adına herkesin saatinde araçlarda hazır bulunmasını rica ediyoruz.

11 Kasım 2017 Cumartesi,
Zamanı daha iyi kullanabilmek için Sabah kahvaltısını araç içerisinde soğuk sandwiç poğaça ve çay/meyve suyu şeklinde yapacağız. Bolu merkezde alışveriş molası vereceğiz. Bu molada cumartesi akşam yemeği ve Pazar günü sabah kahvaltısında tüketeceğiniz ihtiyçlarınızı alma şansınız olacaktır. Cumartesi öğlen yemeklerimizi Yedigöller milli parkında bulunan cafe’de sucuk ekmek veya köfte ekmek seçenekleri ile yiyebilirsiniz. Bu yemek ekstra bir giderdir. Alışveriş molasından sonra Yedigöller’e hareket edeceğiz. Yedigöller’de çevre turu yapıp fotoğraflarımızı çektikten sonra ve öğlen yemek molasından sonra tur rehberinin belirleyeceği saatte Abant Gölü için araçlardaki yerlerimizi alacağız.  

Abant’a gölüne ulaştığımızda ilk işimiz çadırlarımızı kurmak olacaktır. Çadır ve matlarınız kulübümüz tarafından verilmektedir. Konaklama alanımız Abant gölü kenarındaki çadır kamp alanı olacaktır. Kamp alanımızda wc lavabo ve aydınlatma olduğu gibi, cep telefonlarınızı şarj etmek için prizlerde mevcuttur. Akşam yemeği için kamp ateşi yakılacaktır. Yiyeceklerini herkes kendisi pişirip yiyecektir. Izgara vs tarafımızdan temin edilecektir. Sonrasında serbest zaman ve müzik dinletisi..

12 Kasım 2017 Pazar
Saat 07:00'de kahvaltı için toplanıyoruz. Sıcacık çaylarınız kulübümüz tarafından temin edilecektir. Kahvaltı sonrasında Abant gölü çevre turu yapacağız. Çevre turu bitiminde rehberin belirleyeceği saatte araçlarımızdaki yerlerimizi alıp Adana’ya dönüşe geçeceğiz. Tur rehberinin belirlediği saatlere uyulması ve zamanın iyi kullanılması halinde dönüş yolunda Ankara Anıtkabir’e gideceğiz. Anıtkabir programı program haricinde olduğu için tur rehberinin iptal etme hakkı vardır..
 

Ücret : 210 TL (Ücret alındıktan sonra kesin kayıt yapılmaktadır.)


Ücrete Dahil Hizmetler;

* Lüks Mercedes araçlar ile ulaşım,

* Cumartesi araç içi sabah kahvaltısı

* Yedigöller Milli parkı giriş ücreti, Abant Gölü milli parkı giriş ücreti, çadır kamp bedeli ücrete dahil olan hizmetlerdir,

* Türsab, Sigorta ve diğer yasal yükümlülükler

Gerekli Ekipmanlar :

Mat, uyku tulumu, uyku olmayanlar için en az 2 adet battaniye, tepe lambası, mevsime uygun kıyafetler, yedek kıyafet. Çadır ve mat kulüp tarafından temin edilmektedir.

BOLU YEDİGÖLLER : 
Ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olan Bolu alanlarında bulunan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir.

Yedigöllerioluşturan göller ise şunlardır: kayan kütlelerin, vadilerin önünü kapatması ile oluşmuş bir alandır. 7 adet gölden oluşmaktadır: Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl'dür.

 

Facebookta Paylaş