TOPALLI / BOZTAHTA / BEREKET BARAJI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (YENİ PARKUR)

28 EKİM 2018 PAZAR

EVEREST DOĞA SPORLARI

 

                Yenir yerler görmeniz, yeni yerlere ayak basmanız için Everest keşif ekibince sizlere çok güzel bir parkur hazırlandı.

 

                Aladağ ilçesi Topallı köyünden başlayacak yürüyüşümüz boztahta köyünden devam edip bereket barajı kenarındaki patika yoldan Boztahta köprüsünde son bulacaktır. Toplam yürüyüş mesafesi  11 Km dir. Sağlık sorunu olmayan her yaştan katılımcının yürüyebileceği kolay bir parkurdur.

 

                Topallı köyünden 4 km orman içi ve dere kenarı yürüyüş sonrasında boztahta köyüne çıkacağız. Boztahta köyüne çıkmak için gireceğimiz vadinin görselliğine hayran kalacaksınız. Boztahta köyünden sonra 1 km daha yürüdükten sonra tekrar su kenarına orman içinden inişe geçiyoruz. Yürüyüş boyunca Bereket barajı suyu bizlere eşlik edecektir.

Ücret : 60 TL’dir. Ulaşım, yasal yükümlülükler ücrete dahil olan hizmetlerdir. (Ücret ödendikten sonra kesin kayıt yapılmaktadır. Ödeme yapmak için ofisimize kahve içmeye bekleriz.)

* Everest Dağcılık Kulübü bir “Adova Turizm” kuruluşudur

* Kulübümüz; Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu’na tescillidir.
 

Program;
08:15 Toplanma Kulüp Binamız Önü (Barajyolu Adana Koleji Kavşağı - Burger King Karşısı) Seyhan / ADANA)
08:30 Hareket

09:30 Kahvaltı (herkes beraberinde getirecektir ve doğada yapılacaktır.)
11:00 Yürüyüş başlangıcı
15:00 Yürüyüş bitimi

17:00 Adana’ya hareket

18:30 Adana’ya varış..

Sabah kahvaltısı : Sabah kahvaltısı katılımcılara aittir. Herkes kahvaltısını beraberinde getirecek olup, topallı köyünde doğada yapılacaktır. Sıcak çaylarınız ikramımızdır..

 

Öğlen yemeği : Öğlen yemekleri katılımcılara aittir. Parkur bitiminde kamp ateşi yakılacaktır. Alışveriş molası verilmeyeceğinden, tüm yiyecekleriniz beraberinizde getirmeniz gerekecektir. Kamp ateşi, ızgara temini ve semaverde çay kulübümüzde karşılanmaktadır. Beraberinizde getirdiğiniz yiyecekleri araçlarda bırakacaksınız. Yürüyüş esnasında en az 2 lt su ve atıştırmalık gıdalarınızın olması yeterli olacaktır.

 

Yanınızda bulunması gerekenler;
* Mat, yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)
 

Detaylı bilgi ve rezervasyon için
Mail                            : info@everestdagcilik.com        

Everest Ofis               : 0533 783 82 01

Türsab Belge No       : Adova Tur – 10296

 

 

 

 

Facebookta Paylaş