EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

12.MUZAFFER EROL GEZ DAĞCILIK ŞENLİĞİ VE MEDETSİZ ZİRVE TIRMANIŞI

29-30 EYLÜL 2018
PROGRAM

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ:
12:30 Adanadan hareket (İstasyon meydanı Gar önü)
14.00 Kamp Yerine Varış (Kampın Kurulması)
15.00 Kayıtların alınması,Tanışma, Kaynaşma, Çevre Gezisi
18.00 Akşam Yemeği, Tırmanış Sunumu
20.00 Serbest Zaman
22.00 Sessizlik Saati
30 EYLÜL 2018 PAZAR: 
01.45 Kalkış
02.00 Araçlarla Tırmanış Yerine Hareket 
03.00 Zirveye Tırmanış 
10.00 Zirveye Varış
11.00 Kamp Yerine Hareket
16.00 Kampa Dönüş - Kampın toplanması
17.00 Adana’ya Hareket
19.00 Adana’ya Varış
 

ETKİNLİK BİLGİLERİ:
-Zirve çıkışı programda belirtildiği gibi saat 03.00'da başlayacaktır. Yapılacak hazırlıkların yanı sıra etkinlik katılımcı listesinin oluşturularak güvenlik vs. gerekçelerle ilgililerle paylaşılması gerektiğinden katılımcıların isimlerini belirtilen günün akşamına kadar telefonla bildirmesi gerekmektedir.

-Yemek Merdak kulübü tarafından karşılanacaktır. Katılımcılar için su bulunacaktır. Zirve kumanyası hazırlanacaktır. Katılımcılar sadece tırmanış için atıştırmalık kuru üzüm, badem fındık, kuru kayısı, salatalık, muz gibi meyveleri yanlarında bulundurmaları yeterli olacaktır. Ayrıca kamp kurulumundan akşam yemeğine kadar geçecek sürede yanımıza kumanya almamız gereklidir.

-Etkinlik süresince alkol ve sigara içilmeyecektir.

-Sağlık problemi olan ve ilaç kullanmakta olanların (Tansiyon, sara, kalp vs.) durumunu faaliyet rehberlerine ve kamp sorumlusuna bildirmelidir. 
-Etkinlik sürecinde çöplerin, atıkların poşetlenip çantada muhafaza ile şehre getirilmesi ve endemik tür sayılacak bitkilerin doğal ortamda çoğalmalarını düşünerek sökülmemesi, çiçeklerinin koparılmaması etkinlik kuralımızdır.

-Kamp gecesinin soğuk olabileceği düşünülerek uygun kamp malzemeleri ile yardımcı malzemelerin alınması önem taşımaktadır.

-İl dışından kendi olanakları ile gelmek isteyen sporcular (ÖNCEDEN İSİM ve SAYI BİLDİRMEK KOŞULUYLA) doğrudan Karboğazı kamp alanına geçebilirler.

-İl dışından gelenler Tren Garından alınacaktır.


BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN ( 26 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 17.00'e kadar); 
İl dışından bireysel ve kulüp olarak katılacakların, 26 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 17.00'e kadar yetkililerle iletişime geçmeleri ve kesin katılım durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.

Tırmanış Görevlileri: -Abdurrahman HARİKCİ-Şeyma YILMAZ- Ferhat YİMSEK
ARTÇILAR: Hasan ÜNÜVAR, İbrahim KALEBAYIR, Hakki YAVUZ

KAMP SORUMLUSU: Sultan ÖNCÜ

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN:
FATİH KURT 0532 782 06 50


(NOT: Önceden olduğu gibi Facebookta oluşturulan bu etkinlik bilgi amaçlıdır. Etkinliklere katılacakların buradan belirlenmesi çoklukla yanıltıcı olmaktadır. Bu nedenle faaliyete katılacak arkadaşlarımızın son anı beklemeden belirtilen zamanda yukarıdaki telefonları arayarak MUTLAKA KAYIT yaptırmaları gerekmektedir).
MUZAFFER EROL GEZ.
Türkiye ve dünya dağcılığının duayenlerinden olan ve" Yasayan Efsane Dağcı" olarak bilinen Muzaffer Erol GEZ; 1934 yılında Malatya'da doğdu. Dağcılığa ilk olarak, 1952 yılında askerlik görevini yaptığı Kayseri'de Erciyes Dağı'na zirve yaparak başlamış ve 1952'den sonra 95'in üzerinde Erciyes tırmanışı yapmıştır. Munzur'un bütün zirvelerine çıkmış, 1960'larda Cilolar'da tırmanış eğitimleri yapmıştır. Muzaffer Erol Gez Hakkari Reçko zirvesine çıkan bir kaç dağcıdan birisidir. İlki 1959 yılında olmak üzere 27 defa Ağrı dağında zirvesi yapmış, hatta Ağrı'nın zirvesinde bilimsel araştırma için 3 gün geçirerek inanılması güç bir rekora imza atmıştır. Birçok yurt dışı tırmanışı da yapan efsane dağcımız İsviçre Alpleri’ne ve İtalya'nın Matahorn zirvesine çıkan ilk Türk dağcı olma unvanına sahiptir. Muzaffer Erol GEZ; Türkiye Dağcılık ve Kayak Federasyonu'nun kurulmasına öncülük etmiştir.
Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) YÖNETİM KURULU olarak; 2013 yılından itibaren düzenlenecek şenliklerin adının KARBOĞAZI - MUZAFFER EROL GEZ DAĞCILIK ŞENLİĞİ VE MEDETSİZ TIRMANIŞI olarak değiştirilmesi kararını almış bulunmaktayız.

Facebookta Paylaş