7/8 EKİM 2017

MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF-ŞANLIURFA

 

6 EKİM 2017 Cuma:

23:00’da toplanma (iller bankası kavşağı, groseri market önü)

23.30 Mardin’e hareket

                                                                                                                   

2017 Cumartesi:

Sabah erken saatte Diyarbakırda  bulunan tarihi Hasanpaşa hanındaki Kahvaltı dünyasında 100 e yakın çeşit ile sabah kahvaltısını aldıktan sonra Hasankeyf’e hareket ediyoruz.  Hasankeyf Kalesi(panoramik), Büyük Saray ve Küçük Saray Kalıntıların, El Rızk Camii’ni geziyoruz ve Magara Oyuklarında Kilim, Eşarp, gibi eşyaların satıldığı Otantik Çarşılarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına hareket ediyoruz. Manastır içinde Meryamana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız 4* Yay Grand Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Odalarımızda kısa bir dinlenme molasının ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Eğlence ve dinlenme.

2017 Pazar:

Saat 07.00’da alacağımız kahvaltımızın ardından 08.30’da otelden ayrılıyoruz. İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Buradaki gezimizin ardından Deyrüzzafaran Manastırı’na hareket ediyoruz. Süryani Kadim cemaatinin dini merkezi olan ve 4. yüzyılda kurulan manastırda hala O dönemden kalma mozaikleri bugün de görebilirsiniz. Çeşitli devirlere ait üç ibadethane daha mevcuttur bunlardan en ilgi çekici olanı ise Güneş Tapınağıdır. Buradan ayrılıp panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı Merkezine gidiyoruz. Dar sokaklardan geçip Ulu Camii’ye yürüyoruz. Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ardından öğle yemeğimiz için serbest zaman ve ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü görüp kısa bir mola veriyoruz. Ardından  Adana’ya hareket ediyoruz. Geç saatlerde Adana’ya varış..

Detaylı bilgi ve rezervasyon için

0532 782 06 50  Fatih KURT

info@everestdagcilik.com

 

Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile yapılmaktadır.

ÜCRET 325 TL Kredi kartına taksit imkanıyla.. (Turumuz 46 kişiyle sınırlıdır. Ödeme yapıldıktan sonra kesin kayıtlar alınmaktadır)

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                      

* MERCEDES ARAÇLAR İLE ULAŞIM

* 4* YAY GRAND OTEL’DE 1 GECE KONAKLAMA

* DİYARBAKIR TARİHİ HASANPAŞA HANINDA SABAH KAHVALTISI

* OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI

* OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ

* SEYAHAT SİGORTASI

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR

* KOKARTLI REHBERLİK HİZMETLERİ

* ÇEVRE GEZİLERİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, EKSTRA HARCAMALAR 

 

Facebookta Paylaş