EVEREST DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

MARDİN - MİDYAT - DİYARBAKIR - HASANKEYF - ŞANLIURFA - BALIKLIGÖL

GÜNEYDOĞU TURU (1 Gece 2 Gün) - 400TL

 

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için

0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

 

28 EYLÜL Cuma:
23:00’da Toplanma (İller Bankası kavşağı Groseri market önü)
23.30 Mardin’e hareket

 

29 EYLÜL Cumartesi:
Sabah erken saatte Diyarbakırda bulunan tarihi Hasanpaşa hanındaki Kahvaltı dünyasında 100 e yakın çeşit ile sabah kahvaltısını aldıktan sonra tarihi ulucami, ahmet arif müzesi, cahit sıtkı tarancı müzesi, tarihi surların panoramik olarak görebilirsiniz, tarihi on gözlü köprü,ardındandan Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Hasankeyf Kalesi(panoramik), Büyük Saray ve Küçük Saray Kalıntıların, El Rızk Camii’ni geziyoruz ve Magara Oyuklarında Kilim, Otantik Çarşılarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra , Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konuk evi’ ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız 4* Yay Yay Grand Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Odalarımızda kısa bir dinlenme molasının ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Eğlence ve dinlenme.
 

30 EYLÜL Pazar:
Saat 07.00’da otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 08.30’da otelden ayrılıyoruz. İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Buradaki gezimizin ardından Deyrüzzafaran Manastırı’na hareket ediyoruz. Süryani Kadim cemaatinin dini merkezi olan ve 4. yüzyılda kurulan manastırda hala O dönemden kalma mozaikleri bugün de görebilirsiniz. Çeşitli devirlere ait üç ibadethane daha mevcuttur bunlardan en ilgi çekici olanı ise Güneş Tapınağıdır. Buradan ayrılıp panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı Merkezine gidiyoruz. Dar sokaklardan geçip Ulu Camii’ye yürüyoruz. Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ardından öğle yemeğimiz için serbest zaman ve ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü görüp kısa bir mola veriyoruz. Ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Geç saatlerde Adana’ya varış..

 

NOT : Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile yapılmaktadır.

ÜCRET 400 TL (Turumuz 46 kişiyle sınırlıdır. Ödeme yapıldıktan sonra kesin kayıtlar alınmaktadır)

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                      

* MERCEDES ARAÇLAR İLE ULAŞIM

* 4* YAY GRAND OTEL’DE 1 GECE KONAKLAMA

* DİYARBAKIR TARİHİ HASANPAŞA HANINDA SABAH KAHVALTISI

* OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI

* OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ

* SEYAHAT SİGORTASI

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR

* KOKARTLI REHBERLİK HİZMETLERİ

* ÇEVRE GEZİLERİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER, MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ, EKSTRA HARCAMALAR 

 

►SEVGİLİ MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE –
TURUMUZLA İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER – LÜTFEN OKUYUNUZ
└► Müze Ören giriş yerleri ve ekstra harcamalar konuklarımıza aittir. (Müze kartı çıkartılması misafirlerimiz yararına olacaktır
└► Telefon ile koltuk numarası verilmemektedir. Kayıt sırlamasına göre koltuk verilmektedir.

► Programda gezilecek yerler sabit kalmak şartı ile rehberimiz tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
└►ACENTA TUR İPTALİ: Acenta, mücbir sebeplerle turu iptal etmesi durumunda 3 gün kala müşterilerine iptali bildirmek durumundadır. 
└►Tur öncesi 200 tl ön kapora alınmaktadır.

 

Facebookta Paylaş