KÖPRÜCEK-SÖĞÜT-UZUNDUVAK ŞELALESİ (YENİ PARKUR) 2 TEMMUZ 2017 PAZAR

 

Yeni yerler görmeniz ve yeri yerlere ayak basmanız için yine harika bir parkur sunuyoruz sizlere. Yeni bir rota olan 10 km lik yürüyüş sonrasında Uzunduvak şelalesinin altında serinleyebilir, fotoğraf makinanız ile her anının ölümsüzleştirebilirsiniz.

Adana/Aladağ ilçemizdeki parkur İlk defa kulübümüzce yürünecektir. Aladağ merkezdeki sabah kahvaltısından sonra yaklaşık 1 saat daha sürecek araç yolculuğundan sonra yürüyüş parkurumuza ulaşacağız. Toplam yürüyüş mesafesi 10 km dir. İlk 8 km orman yolundan kolay bir yürüyüş şeklinde olacaktır. Son 2 km ise şelaleye ulaşabilmek için patika yoldan iniş aşağı olacaktır. Son 2 km orta zorluktadır. Parkur bitiminde şelalede vereceğimiz molanın ardından, şelaleye 500 metre ilerdeki değirmen civarında ve su kenarında öğlen yemeği için kamp alanına ulaşacağız. Araçlarımız bizi parkur başında bıraktıktan sonra, yürüyüşün biteceği kamp alanımızda bizleri bekliyor olacaktır. Bu nedenle yemeklerinizi ve fazla eşyalarınızı yürüyüşe başlamadan önce araçlarda bırakabilirsiniz.

 

Ücret : 45 TL’dir. (Ulaşım, yasal yükümlülükler ücrete dahil olan hizmetlerdir)

Detaylı bilgi ve rezervasyon için

0532 782 06 50  Fatih KURT

www.everestdagcilik.com

info@everestdagcilik.com

 
* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

Program;
07:00 Kulüp binasında toplanma (İller bankası kavşağı Groseri market önü)
07:15 Hareket
08:30 Kahvaltı (Kahvaltı katılımcılara aittir)
11:00 Yürüyüş başlangıcı

15:00 Yürüyüş bitimi ve yemek molası

17:00 Adana’ya hareket
19:00 Adana’ya varış

Sabah kahvaltısı : Sabah kahvaltısı katılımcılara aittir. Herkes kahvaltısını beraberinde getirecek olup, Aladağ merkezdeki işletmede kahvaltımızı yapacağız.

Öğlen yemeği : Öğlen yemekleri katılımcılara aittir. Alışveriş molası verilmeyecektir. Öğlen yiyecekleriniz dahil tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Yürüyüş bitimindeki kamp alanımızda kamp ateşi yakılacaktır. Yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerinizi sizlere  vereceğimiz ızgaralarda pişirip yiyebileceksiniz. Közde çay ise ikramımızdır.

 

 

Yanınızda bulunması gerekenler;

* Mat, yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)

 

 

 

Facebookta Paylaş