KOCAKÖY- BAĞLAR-ARMUTLUK-BELEMEDİK 13 KASIM 2016 PAZAR

      Hazan mevsiminin tüm tonlarını izleyip fotoğrafları ile ölümsüzleştireceğiniz Belemedik doğa yürüyüşü etkinliğimize tüm doğaseverler ve fotoğrafçılar davetlidir.

 

Belemedik programını 3 farklı şekilde sunuyoruz sizlere.

 

1.Seçenek : KOCAKÖY- BAĞLAR-ARMUTLUK-BELEMEDİK Rotasından Belemedik’e 13 km yürüyüş olacaktır. Her mevsim hava şartları uygun olduğu sürece herkesin yürüyebileceği bir rotadır. Rakım,mesafe: Başlangıç 790 m. 1210 m.ye kadar çıkılıp 720 m.de son bulacaktır. Toplam yürüyüş mesafesi 13 km. Su kaynağı yoktur. Yürüme Öz mevkisinden başlar.5. km ye kadar tatlı bir rampa vardır burada 1210 rakıma ulaşılır… Tam bu noktada -Annaşa kalesi, Çakıt ırmağı güney kuzey yönünden ve Pozantı genel görünüşü fotoğraf anlamında idealdir. Rotanın 7, km sinden itibaren bitime kadar iniş ağırlıklı olarak yürüyüşe devam edilir.Belemedik tren istasyon yakınında yürüyüş biter.

2.Seçenek : Klasik belemedik yolundan 4-5 km civarında dökülmüş yapraklar arasında yürümek isteyenler bu programa katılacaktır. Yürüyüşü belemedik de son bulacaktır

3.Seçenek: Bu seçenek Fotoğrafçılar içindir. Yürüyüş parkuruna katılmadan araçlarla direk olarak Belemedik’e ulaşacaklar ve gün boyu fotoğraf çekmek için bol bol zamanları olacaktır.

     Sonbahar hazan mevsimini görsel bir şölen eşliğinde yaşayacağınız etkinliğimize  tüm doğaseverler davetlidir.
 

* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

 

Program;

07:00 Toplanma - Kulüp Binası önü(İller bankası kavşağı groseri market yanı)

07:15 Hareket  

08:30 Pozantı merkezde sabah kahvaltısı (Kahvaltı katılımcılara aittir)

10:15 Yürüyüş başlangıcı

15:00 Yürütüş bitişi ve Belemedik de serbest zaman-öğlen yemeği(katılımcılara aittir)

17:45 Adana'ya hareket

19:00 Adana'ya varış.

 

Ücret    : 45 TL -   (Yasal yükümlülükler, ulaşım, rehberlik)

 

Sabah Kahvaltısı :

Sabah kahvaltısı katılımcılara aittir. Pozantı merkezdeki bir işletmede kahvaltımızı yapacağız.

 

Öğlen Yemeği :

Öğlen yemeği katılımcılara aittir. Yürüyüş bitiminde kamp ateşi yakacaktır. Katılımcılar ne yemek istiyorlarsa ateş üstünde pişirip yiyebileceklerdir. Yiyecek teminini kahvaltı yaptığımız Pozantı  merkezindeki marketlerden tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceksiniz.

*** YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER
Yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon  :

0532 782 06 50 & 0507 926 14 48

www.everestdagcilik.com

info@everestdagcilik.com

 

Facebookta Paylaş