KAPUZBAŞI ŞELALELERİ- ALADAĞ KÜP ŞELALESİ- ALADAĞ SAKLI KANYON (13-14 AĞUSTOS 2016)

Program :
13 Ağustos 2016 Cumartesi 
11:00 Toplanma ve Hareket Kulüp Binası Önü (İller bankası kavşağı groseri market bitişiği)
16:00 Kapuzbaşı şelalesi kamp alanına varış ve kampın kurulması

Akşam yemeği, kamp ateşi başında müzik dinletisi, serbest zaman

Balık veya tavuk + makarna + salata + içecek 14,00 TL (ekstra)

14 Ağustos 2016 Pazar
08:00 Kahvaltı (Sabah Kahvaltısı katılımcılara aittir. Dileyen alışveriş molasında kahvaltılıklarını alabilir dileyen 12,50 TL ücret karşılığında kamp alanındaki işletmeden kahvaltısını alabilir.)
09:00 Kapuzbaşı şelalesi ve çevre turu, 
13:30 Aladağ Saklı Kanyon’a hareket
20.30 Adana'ya varış

* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.


Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için
0535 823 59 00  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

Ücret :
Katılım Bedeli : 75 TL (Kaparo alındıktan sonra kesin kayıt yapılmaktadır)

Ücrete Dahil Hizmetlerimiz,

Türsab ve yasal sorumluluklar, Ulaşım, rehberlik, Kamp alanı bedeli..


Konaklama : 
Konaklama Çadırlarda olacaktır ve çadırlarınız kulübümüz tarafından verilecektir. Çadırlar için herhangi bir ödeme yapmamakla birlikte çadır alanı ücreti kulübümüzce ödenecektir.

GEREKLİ EKİPMANLAR;

Uyku tulumu, mat, yedek kıyafet, havlu, kişisel eşyalarınız..

ALADAĞ KÜP ŞELALESİ VE ALADAĞ SAKLI KANYON HAKKINDA : Cennet ilçelerimizden olan Aladağ ilçemiz sınırlarında bulunan ve suların çekilmesi sonucu ortaya çıkan Aladağ Küp köyündeki Küp şelalesi ve Aladağ Saklı Kanyon’u ilk defa Everest dağcılık kulübü ile sizler keşfedeceksiniz. Aladağ Belediye Başkanı Sayın Mustafa AKGEDİK ‘e biz doğa sporları kulüplerine göstermiş olduğu yakın ilgi nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aladağ saklı kanyondaki büyüleyici görselliği uzun süre hafızalarınızdan silemeyeceksiniz.

KAPUZBAŞI ŞELALELERİ HAKKINDA : Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi durumunda olan Kapuzbaşı şelalesi, görenleri adeta büyülemektedir. Kapuzbaşı Şelaleleri, Aladağ Milli Parkı sınırları içerisindedir. Kapuzbaşı'da, 70 metre yükseklikten ve 7 ayrı noktadan dökülen Aladağ ve Aksu çayları, muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Debinin çok yüksek olması nedeniyle, su zerrecikleri çok geniş bir alana yayılıyor ve yaz aylarında keyifli bir serinlik duygusu yaratıyor.
İrtifa akışı itibari ile Uganda'da bulunan Victoria çağlayanı (100 mt.) hariç, ABD'de bulunan Niagara'dan 55 m., Finlandiya'da bulunan İmatra'dan 25 m., Erzurum'daki Tortum'dan 50 m., Antalya'daki Düdenden 25 m. ve Manavgat'tan 5. m. daha büyük olan Kapuz başı şelalesinin aktığı yerin rakımı ise 700 m. dir.
Aladağ'ın zirvesinde bulunan kar ve buzullardan beslenmekte ve yeşilköye 3 km. uzaklıkta olup, ziyaretçilerini yazın sıcaklığında buz gibi çağlayan sularının serinliği ile karşılamaktadır. Zamantı ırmağının iki yanında ve ırmağın üzerini kapatan tabii bir köprünün baş kısmında yer alan biri 20 m. diğeri 10 m., yükselikte iki şelale vardır. Yine Kapuz Başı Köyü yakınında tepenin doğu ve güneyindeki derin vadi yamaçlarından irili ufaklı büyük bir gürültü ile akan ve görenleri hayrete düşüren vadinin yamacından, Voklüz ayna şeklinde çıkan sular büyük şelale halinde Suarisi deresine dökülerek oradan da Zamantı ırmağına karışmaktadır. Yörede 5 tanesi büyük, iki tanesi küçük olmak üzere yükseklikleri 40 ile 80 m'yi bulan ve her biri dereyi besleyecek güçte olan 7 şelale vardır. Ayrıca ilçeye 7 km. uzaklıkta Derebağ Kesteliç Şelalesi de görenleri büyüleyecek derecede bir görkeme sahip oluşuyla, görmek isteyenleri etkileyecek bir doğa harikasıdır.

 

Facebookta Paylaş