Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü
Kayseri Kapuzbaşı Şelaleleri (Çadır Kamplı)

Program :
11 Temmuz 2015 Cumartesi
 
12:30 Toplanma ve Hareket Kulüp Binası Önü (İller bankası kavşağı groseri market önü)
18:00 Kapuzbaşı şelalesi kamp alanına varış ve kampın kurulması

Akşam yemeği, kamp ateşi başında müzik dinletisi, serbest zaman

** Akşam yemeği katılımcılara aittir. Akşam yemeği için yolda vereceğimiz alışveriş molasında yiyeceklerinizi alabilir ve kamp ateşinde pişirip yiyebilirsiniz. Dileyen ise aşağıda belirtmiş olduğumuz ücretler karşılığında kamp alanındaki işletmeden yiyeceklerini alabilirler..

Balık + makarna + salata + içecek 12,00 TL

Tavuk + makarna + salata + içecek 12,00 TL

12 Temmuz 2015 Pazar
08:00 Kahvaltı

Sabah Kahvaltısı katılımcılara aittir. Dileyen alışveriş molasında kahvaltılıklarını alabilir dileyen 12,00 TL ücret karşılığında kamp alanındaki işletmeden kahvaltısını alabilir.
09:00 Kapuzbaşı şelalesi ve çevre turu, 
14:30 Adana'ya hareket
20.00 Adana'ya varış

Ücret :
Katılım Bedeli : 75 TL (Kaparo alındıktan sonra kesin kayıt yapılmaktadır)

Ücrete Dahil Hizmetlerimiz,

Türsab ve yasal sorumluluklar, Ulaşım, rehberlik, Kamp alanı bedeli..


Konaklama ve Yemek Ücretleri : 
Konaklama Çadırlarda olacaktır ve çadırlarınız kulübümüz tarafından verilecektir. Çadırlar için herhangi bir ödeme yapmamakla birlikte çadır alanı ücreti kulübümüzce ödenecektir.

Akşam Yemeği
Tavuk ya da balık seçeneği + salata + pilav + içecek 12 TL
Pazar günü sabah kahvaltısı 12 TL

Detaylı bilgi ve Rezarvasyon için;
Fatih KURT - 0532 782 06 50

info@everestdagcilik.com

www.everestdagcilik.com

 

KULÜBÜMÜZ TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU RESMİ ÜYESİDİR....
ETKİNLİĞİMİZ HAZEL TURİZM İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞMEKTEDİR.***KAPUZBAŞI ŞELALELERİ HAKKINDA : Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi durumunda olan Kapuzbaşı şelalesi, görenleri adeta büyülemektedir. Kapuzbaşı Şelaleleri, Aladağ Milli Parkı sınırları içerisindedir. Kapuzbaşı'da, 70 metre yükseklikten ve 7 ayrı noktadan dökülen Aladağ ve Aksu çayları, muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Debinin çok yüksek olması nedeniyle, su zerrecikleri çok geniş bir alana yayılıyor ve yaz aylarında keyifli bir serinlik duygusu yaratıyor.
İrtifa akışı itibari ile Uganda'da bulunan Victoria çağlayanı (100 mt.) hariç, ABD'de bulunan Niagara'dan 55 m., Finlandiya'da bulunan İmatra'dan 25 m., Erzurum'daki Tortum'dan 50 m., Antalya'daki Düdenden 25 m. ve Manavgat'tan 5. m. daha büyük olan Kapuz başı şelalesinin aktığı yerin rakımı ise 700 m. dir.
Aladağ'ın zirvesinde bulunan kar ve buzullardan beslenmekte ve yeşilköye 3 km. uzaklıkta olup, ziyaretçilerini yazın sıcaklığında buz gibi çağlayan sularının serinliği ile karşılamaktadır. Zamantı ırmağının iki yanında ve ırmağın üzerini kapatan tabii bir köprünün baş kısmında yer alan biri 20 m. diğeri 10 m., yükselikte iki şelale vardır. Yine Kapuz Başı Köyü yakınında tepenin doğu ve güneyindeki derin vadi yamaçlarından irili ufaklı büyük bir gürültü ile akan ve görenleri hayrete düşüren vadinin yamacından, Voklüz ayna şeklinde çıkan sular büyük şelale halinde Suarisi deresine dökülerek oradan da Zamantı ırmağına karışmaktadır. Yörede 5 tanesi büyük, iki tanesi küçük olmak üzere yükseklikleri 40 ile 80 m'yi bulan ve her biri dereyi besleyecek güçte olan 7 şelale vardır. Ayrıca ilçeye 7 km. uzaklıkta Derebağ Kesteliç Şelalesi de görenleri büyüleyecek derecede bir görkeme sahip oluşuyla, görmek isteyenleri etkileyecek bir doğa harikasıdır.

Facebookta Paylaş