EVEREST KAPIKAYA KANYONU, YERKÖPRÜ / ALMAN KÖPRÜSÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
10 OCAK 2016 PAZAR

Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak yapmış olduğumuz uzun yürüyüşler sonrasında, bu defa da herkesin katılabileceği kısa ve keyifli bir parkur olan Kapıkaya kanyonu'na gideceğiz.

Adana/Karaisalı ilçe sınırlarında bulunan kapıkaya kanyonu görsel ziyafeti ile doğa harikalarından olan bir yerdir. Su geçişi olmayan, su ile hiçbir temasınızın olmayacağı fakat suyun görselliğinin gözünüzden, suyun sesinin kulağınızdan eksik olmayacağı ve 8 km yürüyüş sizleri bekliyor. 8 km yürüyüş sonrasında yerköprü mesire alanına ulaşacağız. Burada kısa bir mola sonrasında bizleri bekleyen araçlarımıza binerek tarih abidesi olan Alman Köprüsü'ne ulaşacağız. Burada yemek için ateş yakılacaktır ve serbest zaman verilecektir. Keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen tüm doğa severler etkinliğimize davetlidir.

Etkinlik Programı
07:30 Kulüp binası önünden hareket (İller bankası kavşağı Groseri bitişiği)
07:45 Karaisalı'ya Hareket
08:30 Karaisalı'ya varış, kahvaltı ve alışveriş molası
18:00 Adana'ya varış

**ETKİNLİĞİMİZ HAZEL TURİZM İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞMEKTEDİR.**

***KULÜBÜMÜZ İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYO TESCİLLİ ÜYESİDİR***

*** YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER
Yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)

Ücret:
40 TL'dir. (ödeme yapıldıktan sonra kesin kayıt işlemi yapılacaktır. Etkinliğimize katılacakların kulüp binamıza gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)

Detaylı bilgi ve rezervasyon;
Fatih KURT - 0532 782 06 50
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

Sabah Kahvaltısı
Sabah kahvaltısı kulübümüzce verilecektir ve ücrete dahildir.

Öğlen Yemeği
Öğlen yemeği katılımcılara aittir. Kamp alanında ateş yakılacaktır. Alışveriş molasında aldığınız yiyecekleri afiyetle pişirip yiyebilirsiniz. Izgara tarafımızca verilmektedir. Dileyen ise alman köprüsünün orda sıkma gözleme yapan köy halkından ücret karşılığında sıkma/gözleme/ayran/çay imkanlarından faydalanabilirler.

Facebookta Paylaş