EVEREST-KAPIKAYA KANYONU, YERKÖPRÜ / ALMAN KÖPRÜSÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
11 ARALIK 2016 PAZAR

Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak yapmış olduğumuz uzun yürüyüşler sonrasında, bu defa da herkesin katılabileceği kısa ve keyifli bir parkur olan Kapıkaya kanyonu’nu yürüdükten sonra Tarih kokan Alman Köprüsüne gideceğiz.

Adana/Karaisalı ilçe sınırlarında bulunan Kapıkaya Kanyonu görsel ziyafeti ile doğa harikalarından olan bir yerdir. Su geçişi olmayan, su ile hiçbir temasınızın olmayacağı fakat suyun görselliğinin gözünüzden, suyun sesinin kulağınızdan eksik olmayacağı ve 7 km yürüyüş sizleri bekliyor. 7 km yürüyüş sonrasında Yer köprü mesire alanına ulaşacağız. Burada kısa bir mola sonrasında bizleri bekleyen araçlarımıza binerek tar Alman Köprüsü'ne ulaşacağız. Alman Köprüsünün fotoğraflarını çektikten sonra yemek molamız olacaktır. Oradaki işletmede ücret karşılığında sıkma,gözleme,çay ayran seçenekleri ile yemeklerimizi yiyeceğiz. Kamp ateşi yakılmayacaktır. Keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen tüm doğa severler etkinliğimize davetlidir.

Etkinlik Programı
07:30 Kulüp binası önünden hareket (İller bankası kavşağı Groseri bitişiği)
07:45 Karaisalı'ya Hareket
08:30 Karaisalı'ya varış, kahvaltı ve alışveriş molası (Kahvaltı ücrete dahildir)
18:00 Adana'ya varış

**ETKİNLİĞİMİZ HAZEL TURİZM İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞMEKTEDİR.**

***KULÜBÜMÜZ İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU TESCİLLİ ÜYESİDİR***

*** YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER
Yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)

Ücret:
45 TL'dir. (Sabah kahvaltısı ücrete dahildir. Ödeme yapıldıktan sonra kesin kayıt işlemi yapılacaktır. Etkinliğimize katılacakların web sitemizden kredi kartı ile veya kulüp binamıza gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)

Detaylı bilgi ve rezervasyon;
0(507)926 14 48
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

Sabah Kahvaltısı
Sabah kahvaltısı kulübümüzce verilecektir ve ücrete dahildir.

Öğlen Yemeği
Öğlen yemeği katılımcılara aittir. Evlerinizden yiyecek getirebileceğiniz gibi, alman köprüsünün orda sıkma gözleme yapan köy halkından ücret karşılığında sıkma/gözleme/ayran/çay imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Facebookta Paylaş