EVERESTDAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

 

IHLARA VADİSİ /  KAPADOKYA TURU / 15/16 EKİM 2016

* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

 

Ücret : 210 TL (Ücretin yarısı alındıktan sonra kayıt yapılmaktadır.)

 

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için
0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanızı, müze kartınız yok ise etkinlikten önceki günlerde temin etmenizi rica ediyoruz.

 

15 Ekim 2016 Cumartesi :

Sabah saat 06:45 ‘de Kulüp binamız önünde (İller bankası kavşağı, Groseri market bitişiği) toplanıyoruz ve 07:00 ‘da Ihlara vadisine hareket ediyoruz. Ihlara Vadisi Dünya’nın sayılı kanyonları arasında yer almaktadır. Vadi içerisinden geçen melendiz çayı  bizlere görsel bir şölen yaşatmaktadır. Vadinin çökmesi ve Melendiz Çayının aşındırması sonucu oluşan Vadi içerisinde birçok kilise kalıntısı göreceğiz. Gezimizin ardından ekstra öğle yemeğimizi alıp Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne hareket edeceğiz. Derinkuyu’da alta doğru 8 katlı bir yer altı şehrini gezeceğiz. Sığınaklar, ahırlar, kilise – şapeller ve yaşam için düşünülecek her ayrıntının yapıldığı bu şehirde zamana karşı ilgi çekici bir yolculuk yapacaksınız. Yer altı şehri gezimizin ardından konaklama yapacağımız Otele gidiyoruz, Odalarımıza yerleşmemizin ardından saat 19.00 da alacağımız akşam yemeğimize kadar dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Alacağımız akşam yemeğimizin ardından dileyen konuklarımızla birlikte yöreye özgü Türk Gecesi eğlenceleri düzenleyen mekânda eğlencemizi yapıyoruz. (ekstra 50 TL)

 

16 Ekim 2016 Pazar :

Saat 07.30’da alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından 09.00’da otelden ayrılıyoruz. Üç Güzeller olarak adlandırılan peri bacası oluşumu, Turasan Şarap fabrikası, Ürgüp, Develi Vadisi, Paşabağları gezileri sonrasında Öğle saatlerinde alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Avanos’a hareket ediyoruz.  Çanak ve Çömlek yapımıyla meşhur Avanos’ta panoramik şehir turumuz eşliğinde Çömlek yapım atölyesine varıyoruz. Aramızdan bir kişinin de çanak çömlek yapacağı animasyonu izledikten ve reyonlardan alışveriş yaptıktan sonra Göreme’ye hareket ediyoruz. Açıkhava Müzesi’ni gezdikten sonra Adana’ya hareket ediyoruz. Saat 21:00 sularında Adana’ya varış.


 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM,

 * 5 YILDIZLI OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* 1 ADET SABAH KAHVALTISI,

* 1 ADET AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ,

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,

 * SEYAHAT SİGORTASI,

* REHBERLİK HİZMETLERİ,

  ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ, EKSTRA TÜRK GECESİ EĞLENCESİ, BALON TURU

Facebookta Paylaş