HOPKA & ÜÇOĞLAN KAYASI & LAVANTA TARLASI Doğa Yürüyüşü

Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

14 HAZİRAN 2020 Pazar
 

 • Rota: Kolay Parkur / 12-13 KM 4-5 Saat Civarı

  Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için;
 • 0532 782 06 50 – Fatih KURT
 • info@everestdagcilik.com


PARKUR:
Çukurova'nın Kapadokya'sına gidiyoruz.Yürüyüş parkurumuz; bu kez 1900 metre rakımlarda rüzgar ve doğa hareketlerinden dolayı Kapadokya bölgesindeki gibi ilginç figürlere dönüşen peri bacaları veya kaya oluşumlarının bolca olduğu, çokça bilinmeyen Kozan göller yaylası ile Feke tapan yaylası arasında bulunan HOPKA dır. Yürüyüşümüz GÖLLER yaylasının ARDIÇ yaylasından başlayarak 3 km yürüyerek BÜDEN MAĞARASI ve ilginç kaya oluşumlarının bulunduğu Adam Kayalara oradan da 3 km daha yürüyerek PALANIN YURDU' na ulaşacağız. Palanın yurdundan 1,5 km yürüyerek ZİYARET TEPE eteklerinden 1,5 km daha yürüyüp HOPKA' ya ulaşacağız. Hopka da 3- 4 km yürüyüş boyunca sırasıyla ÜÇ OĞLAN mağarası, GELİN GÜVEY kayası, AYI OLUĞU düzlüğü, ÜÇ OĞLAN kayası ve KEPEZ tepesi mevkilerini yürüyerek AKOLUK köyüne ulaşmış olacağız. Toplamda 12-13 km civarı yürümüş olacağız. 1900 m rakımda PATİKALARDAN ve TRAKTÖR yollarından KOLAY bir rotadan dağ esintilerinin(rüzgarlık bulundurunuz) bizi serinlettiği, mis gibi bahar çiçeklerinin (kantoron,kenger,çakşır,dağ çayı,doğa nergisleri,papatyalar,kekik....) kokusundan dağ yürüyüşü olacaktır. 

YÜRÜYÜŞ BİTİMİ SONRASINDA LAVANTA TARLASINA FOTOĞRAF ÇEKİMİNE GİDECEKTİR.

 

PROGRAM

 • 07:45 Toplanma (İller Bankası kavşağı Groseri market önü)
 • 08:00 Hareket
 • 10:00 Yürüyüş Başlangıcı
 • 15:00 Kamp Alanına Varış
 • 17.00 Adana’ya Hareket
 • 18:30 Adana’ya varış

 

********ÜCRET 90 TL********


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* ADANA DAN ULAŞIM
* TÜRSAB BELGELİ ARAÇLAR
* REHBERLİK
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
GÜN BOYU YİYECEK VE İÇECEKLERİNİZ.

Alışveriş Molası : Alışveriş molası verilmeyecektir. Tüm ihtiyaçlarınızı bir gün önceden hazırlamanız gerekmektedir.
 

Sabah kahvaltısı : Pandemi süreci nedeniyle herkes kahvaltısını evlerinde yapacaktır.
 

Öğlen yemeği : Hijyen kuralları gereği, Yürüyüş bitiminde kamp ateşi yakılmayacaktır. Herkes kendi evinden getireceği gıdaları yiyeceklerdir. Yürüyüş esnasında yemeklerinizi yanınızda taşımayacaksınız. Tüm gıdalarınız araç içerisinde kalacaktır. Semaverde çay ikramımızdır. Ayrıca köyde yaşayanlara destek amaçlı köy halkından sıkma gözleme desteği alınacaktır. Sıkma gözleme yemek isteyenler ücret karşılığında yemeklerini yiyebilirler.. 

*** YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER
Şapka, Güneş kremi,Yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)

* Doğa Yürüyüşünü Seven ve SAĞLIK SORUNU OLMAYAN (kalp-Tansiyon vb) herkes katılabilir. Sürekli doğa yürüyüşü yapanlar ve Haftada iki gün 1 saat yürüyen herkes rahatlıkla yürüyebilir. İlk kez doğa yürüyüşüne gelenler ilk faaliyetlerinde zorlanabilirler..

Facebookta Paylaş