Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

Göller Yaylası- Hopka Doğa Yürüyüşü

Tarih : 21 Mayıs 2017 Pazar

Son Kayıt : 19 Mayıs Cuma

Rez.ve detaylı bilgi için : 05327820650

 

Yeni yerler görmeniz ve yeri yerlere ayak basmanız için düzenli olarak faaliyet gösteren kulübümüzün rotası bu defa Adana’nın kozan ilçesidir. Adana’nın Kapadokyası olarak bilinen Hopka bölgesinde peri bacalarını ve değişik kaya olumşularını göreceğiniz ve fotoğraflayabileceğiniz bir parkur. Toplam yürüyüş mesafesi 13 km dir. Yürüyüşümüz Göller bölgesinde başlayıp Akoluk köyünde son bulacaktır.  Yine Hopka da Üç oğlan mağarası, Gelin Güvey Kayası, Üç oğlan kayası diğer göreceğiniz yerlerdir. Sağlık problemi olmayan herkesin yürüyebileceği bir parkurdur.

Tüm doğaseverler davetlidir.

Ücret : 45 TL’dir. (Ulaşım, yasal yükümlülükler ücrete dahil olan hizmetlerdir)

Detaylı bilgi ve rezervasyon için

0532 782 06 50  Fatih KURT

www.everestdagcilik.com

info@everestdagcilik.com

 
* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

Program;
07:00 Kulüp binasında toplanma (İller bankası kavşağı Groseri market önü)
07:15 Hareket
09:30  Kahvaltı (Kahvaltı katılımcılara aittir, parkur başlangıcında doğada yapılacaktır)
10:30 Yürüyüş başlangıcı

14:30 Yürüyüş bitimi ve yemek molası

17:30 Adana’ya hareket


Sabah kahvaltısı : Sabah kahvaltısı katılımcılara aittir. Herkes kahvaltısını beraberinde getirecek olup, parkur başlangıcında doğa ile baş başa kahvaltı yanında sıcak çaylarınız kulübümüzce karşılanacaktır.

Öğlen yemeği : Öğlen yemekleri katılımcılara aittir. Alışveriş molası verilemeyecektir. Öğlen yiyecekleriniz dahil tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Yürüyüş bitimindeki kamp alanımızda kamp ateşi yakılacaktır. Yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerinizi sizlere  vereceğimiz ızgaralarda pişirip yiyebileceksiniz. Közde çay ise ikramımızdır.

Yanınızda bulunması gerekenler;

* Mat, yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)

 

 

Facebookta Paylaş