EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

EGE TURU – 26-27-28 TEMMUZ 2019

ALAÇATI , ŞİRİNCE, EFES ANTİK KENT ,MERYEM ANA, KUŞADASI, PAMUKKALE, HİERAPOLİS ANTİK KENT, KLEOPATRA HAVUZU

 

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için
0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

1.GÜN: 26 TEMMUZ 2019 CUMA

19:00 Toplanma (İller bankası kavşağı groseri market önü)

19:30 Hareket

 2.GÜN: 27 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

             Araç içi sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Alaçatı’ ile turumuza başlıyoruz. Dar ve taşlı-çiçekli Alaçatı sokaklarını geziyoruz, Alaçatı sembollerinden Yel değirmenlerini görüyoruz, rehberimiz eşliğinde kısa bir gezinti, ve serbest zaman ardından, Şirince için yola çıkıyoruz.

Şirince’ye ulaşıyoruz Yunan yazar Dido Sotiriou’nun "Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği" eski Rum köyü Şirince ulaştıktan sonra, Otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Şarap evlerinde meyve şaraplarının nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz ücretsiz olarak tadına bakabiliyor ve alışveriş yapabiliyorsunuz. Öğlen yemeği molası..

Öğlen yemeği sonrasında turumuz Bülbül dağındaki Meryem ana evi ile devam ediyor.. Meryem ana evi 1891 yılında Lazarist papazlar tarafından keşfedilmiş ve Papa VI. Paul’un 1967’deki ziyaretinden sonra Hristiyanlar için haç merkezi olarak kabul edilmiştir.  Müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kâğıtlarını bırakıyorlar ve Kutsal Çeşmeden su içip ardından bir dönemin metropolü sınıfında tamamen mermerden yapılmış Efes Antik Şehrine gidiyoruz. Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Celsus Kütüphanesine gibi eşsiz antik kalıntıları ve günümüze kadar gelen antik tiyatroyu görüyoruz. İlk gün tur programını tamamlıyoruz ve konaklama için Kuşadası'nda bulunan 4 yıldızlı KAYHANBEY otele yola çıkıyoruz. Otelde akşam yemeği, serbest zaman, dileyen misafirlarimiz ile gece eğlencesi..

MÜZE KARTINIZI UNUTMAYINIZ. KARTINIZ YOK İSE ETKİNLİKTEN ÖNCE LÜTFEN TEMİN EDİNİZ..

3.GÜN: 28 TEMMUZ 2019 PAZAR

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Türkiyemizin beyaz cenneti Pamukkale'de Traverterler, Hierapolis Antik Kent, Antik Tiyatro, Kleopatra Havuzu gezileri sonrasında turumuzu tamamlayıp, öğlen yemeği molası sonrasında Adana’y hareket ediyoruz.

Yolun durumuna bağlı olarak 23:30 ile 00:30 saatlerinde Adana’ya varış..

TUR KAPSAMINDA GEZİLECEK YERLER 

📌 Alaçatı

📌 Şirince

📌 Meryem Ana evi

📌 Efes Antik Kenti

📌 Kuşadası

📌 Pamukkale

📌 Hierapolis Antik kent

📌 Kleopatra Havuzu

TUR ÜCRETİ: 450

ÜCRETE DAHİL OLANLAR;

📌 Ulaşım

📌 4 yıldızlı Kayhanbey Otelde 1 gece Konaklama

📌 Otelde alınan 1 sabah ve 1 akşam yemeği

📌 Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar

📌 Seyahat sigortası

📌 Profesyonel rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR;

📌 Müze ve ören yerleri girişleri.

📌 Ögle yemekleri ve otelde alınan içecekler

 

Facebookta Paylaş