ÇONGARA ŞELALESİ Doğa Yürüyüşü

29 Mart 2020 Pazar
Rota: KOLAY Parkur / 10-11 KM 4 Saat Civarı
BİLGİ: 0532 782 06 50

ÜCRET: 65 TL

PARKUR:
Tarsus ilçesinin Darıpınarı köyü civarında olacağız. Fotoğraf çekmeye ve çekilmeye doyacağınız; orman içi patikası, yemyeşil orman içi yolu ile Kadıncık vadisi Karageçit çayı kenarı parkurumuz . Çamlıyayla Fakılar yaylası ALTINOLUK mevkide başlayacak olan yürüyüşümüz Kadıncık vadisi Karageçit çayı kenarında 3-4 km patika 7-8 km orman yolu yürüyeceğiz. Azda olsa inişler çıkışlar mevcuttur. Harika görsel güzellikleri, kuş cıvıltıları eşliğinde doğanın mis kokusunu içimize çekerek doğanın huzurunu hissederek kamp alnımıza kadar bir doğa yürüyüşü yapacağız. Toplam 11-12 km KOLAY parkurdur.
* Doğa Yürüyüşünü Seven ve SAĞLIK SORUNU OLMAYAN (kalp-Tansiyon vb) herkes katılabilir.

* 10 yaş ve üzeri için uygun bir parkurdur.

 

Sabah kahvaltısı : Sabah kahvaltısı katılımcılara aittir. Yanınızda getireceğiniz kahvaltılıkları yol üstündeki işletmede vereceğimiz molada yapacağız.

Öğlen yemeği : Öğlen yemekleri katılımcılara aittir. Alışveriş molası verilmeyecektir. Öğlen yiyecekleriniz dahil tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Yürüyüş bitimindeki kamp alanımızda kamp ateşi yakılacaktır. Yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerinizi sizlere  vereceğimiz ızgaralarda pişirip yiyebileceksiniz. Semaverde çay ise ikramımızdır.

Yanınızda bulunması gerekenler;

* Yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi) 

 


PROGRAMIMIZ
07:15 Toplanma (İller bankası kavşağı Groseri Market önü)

07:30 Hareket
08:15 Sabah kahvaltısı
10:30 Yürüyüş Başlangıcı
14:30 Kamp Alanına Varış
17:00 Adana’ya Hareket

18:30 Adana’ya varış

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* ULAŞIM
* TÜRSAB BELGELİ ARAÇLAR
* EĞİTİMLİ DAĞCI ANTRENÖRLER EŞLİĞİNDE LİDERLİK
* KAMP MALZEMELERİ ve EKİPMAN..

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
GÜN BOYU YİYECEK VE İÇECEKLERİNİZ.


***Faaliyet Süresince Uyulması Gereken Kurallar:
1. Faaliyet boyunca katılımcıların, öncülerin ve artçıların faaliyet kurallarına ve grup disiplinine kesinlikle uyması ZORUNLUDUR.
2. Yürüyüş ve etkinliklerimizde Alkol içilmesi yasaktır.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
3. Yürüyüş boyunca doğaya çöp dahi atılmaması, kişisel çöpler yanımızda geri getirilmesi.
5. Doğaya ve çevre dokusuna zarar verecek her türlü eylemden kaçınılması RİCA OLUNUR.
• 18 yaşından küçükler ancak velisi refakatinde katılabilir.

Facebookta Paylaş