ÇAKIT VADİSİ (Taşdurmaz) BELEMEDİK Doğa Yürüyüşü  (Performans)

(9 NİSAN 2017 PAZAR )
EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

PROGRAM

  • 07:00  Toplanma
  • 07:15 Hareket
  • 08:00 Yenice’de kahvaltı
  • 10:30 Kuşçular köyü’ne varış ve yürüyüş başlangıcı
  • 17:30 Adana’ya  hareket
  • 19:00 Adana’ya varış..

 Çakıt Vadisi; coğrafi olarak Gülek boğazından geçen Adana-Pozantı otoyolunun ortalama on kilometre kadar doğusunda Torosların geçit vererek Çukurova’ya bağlandığı bir vadi’dir. Yürüyüşümüz, Kuşçular Köyü çıkışından başlayacaktır.  Diğer adıyla Taşdurmaz olarak da bilinen Çakıt Vadisinde ki yürüyüşümüz 16 km’den oluşmaktadır.

 Almanlar tarafından 1900-1909 yılları arasında inşa edilen demiryoluna ait tüneller ve bu tünellerin inşası için yapılan şantiyelerin kalıntılarını görme şansımız olacaktır.  Kısa dinlenme molaları verilerek parkur Belemedik’ de tamamlanacaktır. Güzellik, heyecan, bozulmamış doğa, tertemiz sular.. Çakıt’ın bu bölümleri gerçekten görülmeye değer. Tüm doğa severler  davetlidir..

Sabah kahvaltısı : Sabah kahvaltısını tüm katılımcılar yanında getireceklerdir. Sıcak çaylarınız ikramımızdır.. Dileyen ücret karşılığında Yenice de mola vereceğimiz işletmede ücret karşılığı kahvaltı alabilirler. Açık büfe kahvaltının yanı sıra Sıkma ve gözlemede yiyebilirsiniz.


Öğlen yemeği : Öğlen yemekleri katılımcılara aittir. Yürüyüş sonrasında ateş yakılacaktır. Evinizden getirdiğiniz veya bir gün önceden yapacağınız market alışverişinde  temin edeceğiniz her türlü gıdayı pişirip yiyebilirsiniz. Izgara vs kulübümüz tarafından verilecektir. Alışveriş molası verilmeyecektir. Suyunuzu ve öğlen yiyeceklerinizi sırt çantanıza koymayı unutmayınız.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için;

Fatih Kurt 0532 782 06 50
www.everestdagcilik.com
Mail : info@everestdagcilik.com

Ücret : 45 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler : Ulaşım, Rehberlik, Yasal sorumluklar.

* ETKİNLİĞİMİZ HAZEL TURİZM İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞMEKTEDİR.

* KULÜBÜMÜZ; ADANA İL DERNEKLER MÜDÜRLÜĞÜ, ADANA İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ, TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU VE  HAVA SPORLARI FEDERASYONU’NA TESCİLLİ BİR KULÜPTÜR.


 

 

Facebookta Paylaş