EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

ÇAKIT VADİSİ (Taşdurmaz) BELEMEDİK Doğa Yürüyüşü  (Performans)

18 EKİM 2020 PAZAR 

PROGRAM

  • 07:00  Toplanma  (İller Bankası Kavşağı, Groseri Market önü)
  • 07:15 Hareket
  • 08:00 Yenice’de kahvaltı
  • 10:30 Kuşçular köyü’ne varış ve yürüyüş başlangıcı
  • 16:00 Yürüyüş bitimi belemedik varış
  • 17:00 Adana’ya  hareket
  • 18:30 Adana’ya varış..

PANDEMİ SÜRECİ NEDENİ İLE ARAÇLARIMIZ YARI KAPASİTELİ OLACAKTIR. SOSYAL MESAFE KURALLARI VE MASKE KULLANIMI ZORUNLUDUR.

 Çakıt Vadisi; coğrafi olarak Gülek boğazından geçen Adana-Pozantı otoyolunun ortalama on kilometre kadar doğusunda Torosların geçit vererek Çukurova’ya bağlandığı bir vadi’dir. Yürüyüşümüz, Kuşçular Köyü çıkışından başlayacaktır.  Diğer adıyla Taşdurmaz olarak da bilinen Çakıt Vadisinde ki yürüyüşümüz 16 km’den oluşmaktadır.

 Yürüyüş parkuru boyunca, Almanlar tarafından 1900-1909 yılları arasında inşa edilen demiryoluna ait tüneller ve bu tünellerin inşası için yapılan şantiyelerin kalıntılarını görme şansımız olacaktır.  Kısa dinlenme molaları verilerek parkur Belemedik’ de tamamlanacaktır. Güzellik, heyecan, bozulmamış doğa, tertemiz sular.. Çakıt’ın bu bölümleri gerçekten görülmeye değer. Tüm doğa severler  davetlidir..

Sabah kahvaltısı : Sabah kahvaltısını tüm katılımcılar yanında getireceklerdir. İşletmede sıcak çaylarınızı ekstra ücret ödeyerek temin edebilirsiniz.

Öğlen yemeği : Öğlen yemekleri katılımcılara aittir. Kamp ateşi yakılmayacaktır. Parkur bitimi beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz. Yiyecekler gün baoyu araçta kalacaktır, yürüyüş esnasında yanınızda taşımanıza gerek yoktur

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için

0532 782 06 50 – FATİH URT

 

Ücret    : 90 TL -   (Yasal yükümlülükler, ulaşım, rehberlik)

 

*** YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER
Yağmurluk, yedek kıyafet, mevsime uygun kıyafetler, Yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası, en az 2 Lt su, enerji verecekler gıdalar (kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, ceviz gibi)

Facebookta Paylaş