BOLU YEDİGÖLLER KAMPI / GÖLCÜK TABİAT PARKI

1-2-3 KASIM 2019

EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için

0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

 

Mevsimlerin sarısı sonbaharı karşılamak için rotamız Bolu/Yedigöller … Yegigöller kampı sonrası pazar günü Gölcük gölü tabiat parkı turu ile turumuzu tamamlayı Adana'ya dönüşe geçiyoruz.

Yedigöllere giriş yaptığımızda; toprağın Karadeniz'e özgü içe işleyen kokusu ve ağaçların yağmurcasına döktükleri sarı yapraklar "hoşgeldiniz" diyecek bizlere..
Siz de onlara "hoşbuldum" derken, yerlerde yol olmuş sarı yaprakların üzerinde yürürken duyduğunuz hışırtı eşlik edecek her adımınızda..

Yağmur yağsa da ıslanmanıza izin vermeyen sıklıktaki ağaçlar, düşlerinize ortak olurcasına bakacak yüzünüze...
 

Ağaç sıklığı arasında bir boşluk yakalarsanız, başınızı gökyüzüne kaldırıp bakmalısınız. Mavi-beyazın içinde sıkışmış sıcak ve sarı bir top, saklambaç oynayacak sizinle...
Nazlı'sından Serin'ine yanında yürüdüğünüz göllerin suyundaki yansıma, bir daha başka bir mevsime sevdalanmanıza izin vermeyecek...

Yedigöller’e otobüs inemediği için konforlu 19 kişilik konforlu Mercedes araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır.


Büyülü bir Yedigöller kampı yolculuğuna hazır mısınız ?

 

NOT :  Çadır ve matlarınız ücretsiz olarak kulübümüz tarafından karşılanacaktır.

 

Program;

1 KASIM 2019 Cuma :
22:15    Toplanma (İller bankası kavşağı, groseri matket önü)

22:30 Hareket (Gecikme yaşamamak adına herkesin saatinde araçlarda hazır bulunmasını rica ediyoruz)

2 KASIM 2019 Cumartesi,
07:00 Bolu/mengen ilçesine varış ve çiftlik evinde eşsiz manzara ve lezzette sabah kahvaltısı…

Kahvaltı sonrasında Bolu Mengen ilçesinde alışveriş molası vereceğiz. Bu molada iki gün boyunca ihtiyaç duyacağınız gıda ve içecek alışverişini yapabilirsiniz. Yemek organizasyonun tamamını Yedigöller milli parkında bulunan işletmeden ekstra ücret ödeyerek sağlayacağız. Yani cumartesi öğlen ve Cumartesi günü akşam yemeklerimizi ücret karşılığında milli parktaki cafeden satın alacağız. Sucuk ekmek veya köfte ekmek içecek menüsü seçeneği ve diğer ızgara çeşitleri satılmaktadır.. Pazar günü sabah kahvaltısını alışveriş molasında alacağınız kahvaltılık malzemeleri ile yapacaksınız. Sabah kahvaltısında semaverde çay ikramımızdır. Cumartesi akşam gece boyu sıcak içecek imkanı kulübümüz tarafından sağlanacaktır. Cumartesi akşamı saat 19:00 dan sonra kamp ateşi yakılacaktır. Bu saatten önce milli park içerisinde ateş yakılması yasaktır. Kamp ateşi ve bağlama eşliğinde müzik dinletisi ile keyifli bir kamp gecesi sizleri bekliyor.. Çadır ve matlarınız ücretsiz olarak kulübümüz tarafından karşılanacaktır.

Tüm gün yedigöllerin büyülü atmosferi eşliğinde serbest zaman… Göller turu grup şeklinde yapılacaktır. Sonrasında serbest zaman geçilecektir.

 

3 KASIM 2019 Pazar
07:30  - Kahvaltı

Semaverde çaylarınız kulübümüz tarafından temin edilecektir. Kahvaltı sonrasında kampımızı topluyoruz ve araçlara yerleştiriyoruz.

09:00 Yedigöllerden ayrılış. Gölcük tabiat parkına hareketAbant’a hareket. Gölcük gölü çevre turu sonrasında Adana’ya hareket.. 

22:00 Adana'ya varış

Ücret : 350  TL (Ücret alındıktan sonra kesin kayıt yapılmaktadır.)


Ücrete Dahil Hizmetler;

* 19 kişilik Lüks Mercedes araçlar ile ulaşım,

* Cumartesi sabahı Mengen İlçesi çiftlik evinde sabah kahvaltısı

* Yedigöller Milli parkı giriş ücreti, çadır kamp alanı bedeli.

* Gölcük tabiat parkı giriş ücreti

* 3 Günlük seyahat sigortası

* Türsab giderleri

* Çadır ve matlarınız ücretsiz olarak kulübümüz tarafından karşılanacaktır.

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Şahsi harcamalarınız
  • Tüm öğün yemekler.

 

Gerekli Ekipmanlar :

Uyku tulumu, kafa lambası, mevsime uygun kıyafetler, yedek kıyafet. Çadır ve mat kulüp tarafından temin edilmektedir. Uyku tulumu olmayanlara 30 TL ek ödeme ile uyku tulumu temin edilecektir.

BOLU YEDİGÖLLER : 
Ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olan Bolu alanlarında bulunan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir.

Yedigöllerioluşturan göller ise şunlardır: kayan kütlelerin, vadilerin önünü kapatması ile oluşmuş bir alandır. 7 adet gölden oluşmaktadır: Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl'dür.

 

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

Facebookta Paylaş