YEDİGÖLLER / ABANT GÖLÜ (25/26/27 MAYIS 2018)

EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

 

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için
0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

Her sene kasım ayında sonbahar renkleri için gitmiş olduğumuz yedigöllere bu sene Mayıs ayında, yeşil tonlarının kapladığı bir kamp için gidiyoruz.

Yedigöllere giriş yaptığımızda; toprağın Karadeniz'e özgü içe işleyen kokusu ve ağaçların yağmurcasına döktükleri sarı yapraklar "hoşgeldiniz" diyecek bizlere..
Siz de onlara "hoşbuldum" derken, kuş sesleri eşlik edecek her adımınızda..

Yağmur yağsa da ıslanmanıza izin vermeyen sıklıktaki ağaçlar, düşlerinize ortak olurcasına bakacak yüzünüze...


Ağaç sıklığı arasında bir boşluk yakalarsanız, başınızı gökyüzüne kaldırıp bakmalısınız. Mavi-beyazın içinde sıkışmış sıcak ve sarı bir top, saklambaç oynayacak sizinle...


Nazlı'sından Serin'ine yanında yürüdüğünüz göllerin suyundaki yansıma, bir daha başka bir mevsime sevdalanmanıza izin vermeyecek...


Büyülü bir Yedigöller ve Abant gölü yolculuğuna hazır mısınız ?

Program;


25 Mayıs 2018 Cuma :
Saat 21:30'da Kulüp binası önünde toplanıyoruz. (İller bankası kavşağı, groseri matket bitişiği) 21:45 da aracımız hareket edecektir. Gecikme yaşamamak adına herkesin saatinde araçlarda hazır bulunmasını rica ediyoruz.

26 Mayıs 2018 Cumartesi,
Zamanı daha iyi kullanabilmek için Sabah kahvaltısını araç içerisinde soğuk sandwiç poğaça ve çay/meyve suyu şeklinde yapacağız. Bolu merkezde alışveriş molası vereceğiz. Bu molada cumartesi akşam yemeği ve Pazar günü sabah kahvaltısında tüketeceğiniz ihtiyaçlarınızı alma şansınız olacaktır. Alışveriş molasından sonra Yedigöller’e hareket edeceğiz.  Cumartesi öğlen yemeklerimizi Yedigöller milli parkında bulunan cafe’de sucuk ekmek veya köfte ekmek seçenekleri ile yiyebilirsiniz. Bu yemek ekstra bir giderdir. Yedigöller’de çevre turu yapıp fotoğraflarımızı çektikten sonra ve öğlen yemek molasından sonra serbest zaman verilecektir. Cumartesi akşamı kamp ateşi yakılacaktır. Izgara vs ekipmanlar kulübümüz tarafından temin edilecektir. Sizlere de pişirip afiyetle yemek düşecektir. Semaverde çay ikramımızdır. Gece kamp ateşi ve bağlama eşliğinde müzik dinletisi..

27 Mayıs 2018 Pazar
Saat 07:00'de kahvaltı için toplanıyoruz. Sıcacık çaylarınız kulübümüz tarafından temin edilecektir. Kahvaltı sonrasında Abant gölü çevre turu için araçlarımızdaki yerlerimizi alacağız. . Çevre turu bitiminde rehberin belirleyeceği saatte araçlarımızdaki yerlerimizi alıp Adana’ya dönüşe geçeceğiz. Tur rehberinin belirlediği saatlere uyulması ve zamanın iyi kullanılması halinde dönüş yolunda Ankara Anıtkabir’e gideceğiz. Anıtkabir programı program haricinde olduğu için tur rehberinin iptal etme hakkı vardır..
 

Ücret : 195  TL (Ücret alındıktan sonra kesin kayıt yapılmaktadır.)


Ücrete Dahil Hizmetler;

* 19 kişilik Lüks Mercedes araçlar ile ulaşım,

* Cumartesi sabahı soğuk sandwiç+meyve suyu ikramı

* Yedigöller Milli parkı giriş ücreti, Abant Gölü milli parkı giriş ücreti, çadır kamp alanı bedeli

* Türsab, Sigorta ve diğer yasal yükümlülükler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Şahsi harcamalarınız
  • Tüm öğün yemekler

Gerekli Ekipmanlar :

Uyku tulumu, tepe lambası, mevsime uygun kıyafetler, yedek kıyafet. Çadır ve mat kulüp tarafından temin edilmektedir. Uyku tulumu olmayanlara 20 TL ek ödeme ile uyku tulumu temin edilecektir.

BOLU YEDİGÖLLER : 
Ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olan Bolu alanlarında bulunan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir.

Yedigöllerioluşturan göller ise şunlardır: kayan kütlelerin, vadilerin önünü kapatması ile oluşmuş bir alandır. 7 adet gölden oluşmaktadır: Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl'dür.

 

* Etkinliğimiz Hazel Turizm işbirliği ile gerçekleşmektedir.

* Kulübümüz;  Adana İl Dernekler Müdürlüğü, Adana İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Hava Sporları Federasyonu’na tescillidir.

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi için
0532 782 06 50  Fatih KURT
www.everestdagcilik.com
info@everestdagcilik.com

 

 

 

Facebookta Paylaş