YEDİGÖLLERDE SONBAHAR

EVEREST DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Mevsimlerin sarısı sonbaharı karşılamak ve uğurlamak için Yedigöller'e varmalısınız...
Vardığınızda, toprağın Karadeniz'e özgü nemli ama içe işleyen kokusu ve ağaçların yağmurcasına döktükleri sarı yapraklar "hoşgeldiniz" diyecekler size.
Siz de onlara "hoşbuldum" derken, yerlerde yol olmuş sarı yaprakların üzerinde yürürken duyduğunuz hışırtı eşlik edecek her adımınızda..

Yağmur yağsa da ıslanmanıza izin vermeyen sıklıktaki ağaçlar, düşlerinize ortak olurcasına bakacak yüzünüze...
Ağaç sıklığı arasında bir boşluk yakalarsanız, başınızı gökyüzüne kaldırıp bakmalısınız. Mavi-beyazın içinde sıkışmış sıcak ve sarı bir top, saklambaç oynayacak sizinle...
Nazlı'sından Serin'ine yanında yürüdüğünüz göllerin suyundaki yansıma, bir daha başka bir mevsime sevdalanmanıza izin vermeyecek...
Büyülü bir Yedigöller yolculuğuna hazır mısınız ?

 

Program detayları,
6 Kasım 2015 Cuma :
Saat 21:30'da kulüp binası önünde toplanıyoruz. 22:00 da aracımız hareket edecektir. Gecikme yaşamamak adına herkesin saatinde araçlarda hazır bulunmasını rica ediyoruz.

07 Kasım 2015 Cumartesi,
Sabah saat 08:00 sularında Bolu'nun Mengen ilçesine ulaşıyoruz. Buradaki işletmede sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra sabah kahvelerimizi içerek birazda olsa yol yorgunluğunu üstümüzden atacağız. Sabah kahvaltısı ücrete dahildir.

İşletmede sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, alışveriş molası için mengen çarşısına gidiyoruz. Cumartesi günü için öğlen ve akşam yemekleri ile Pazar günü sabah kahvaltısı için tüm ihtiyaçlarımızı bu alışveriş noktasından temin edeceğiz. Sonrasında alışveriş yapabileceğimiz başka bir nokta olmayacaktır. Tüm öğünler için kamp ateşi yakılacaktır ve herkes kendi yiyeceğini kendisi pişirip yiyecektir. Mangal, ızgara gibi ekipmanlar kulüp tarafından temin edilecektir.

Etkinliğimiz lüks otobüs ile gerçekleşecektir. Yedigöller milli parkına büyük otobüs giremeyeceğinden dolayı mengen ilçesinde araç transferi yaparak Yedigöller'e ulaşacağız. Araç transfer bedeli ücrete dahildir.


Saat 12:00 civarlarında Yedigöller milli markına giriş yapmış olacağız. Kulübümüz tarafından verilecek çadırlarımızı kurduktan sonra yedigölleri gezmeye başlayacağız. Akşam yemeği için ateş yakılacaktır.

08 Kasım 2015 Pazar
Saat 08:00'de kahvaltı için toplanıyoruz. Sıcacık çaylarınız kulübümüz tarafından temin edilecektir. Kahvaltı sonrasında Yedigöllerden hareket ederek Adana'ya dönüşe geçiyoruz. Adana'ya varış saatimiz tahmini 22:00 olacaktır.

Ücret :

Nakit 185,00 TL

K.Kartına Taksit ile 200,00 TL

 Ücrete Dahil Hizmetler;

Lüks otobüs ile ulaşım, mengen-yedigöller araç transfer bedeli, rehberlik, 1 sabah kahvaltısı, milli parklar giriş ücreti, yedigöller çadır kamp bedeli ücrete dahil olan hizmetlerdir, diğer yasal yükümlülükler

Gerekli Ekipmanlar :

Mat, uyku tulumu, tepe lambası, mevsime uygun kıyafetler, yedek kıyafet. Çadırlar kulüp tarafından temin edilmektedir.

 

BOLU YEDİGÖLLER : 
Ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olan Bolu alanlarında bulunan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir.

Yedigöllerioluşturan göller ise şunlardır: kayan kütlelerin, vadilerin önünü kapatması ile oluşmuş bir alandır. 7 adet gölden oluşmaktadır: Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl'dür.

Facebookta Paylaş