Adana ALACA Dağı Dağcılık Şenliği
Tarih: 23-24 Eylül 2017
Son Başvuru Tarihi: 21 Eylül 2017 Cuma / 18.00
Kamp Yeri: Nuriye’nin Yurdu - 2250 Metre (Alaca Dağı Güneyi)
Rota: Güney Rotası 
 

Fatih Kurt 0532 782 06 50

Not: Türkiye’deki tüm dağcılık Kulüpleri ve bireysel katılabilecekler, önceden kişi sayısı ile kayıt yaptırmak şartıyla katılabilirler. Yemek, kumanya, çay, su, şenlik komitesi tarafından karşılanacaktır.. -Ulaşım ücretsizdir. Etkinliğe katılacakların irtibat numarasına katılım durumunu belirmesi gerekmektedir. Cumartesi akşam yemeği ikramımız olacaktır. Diğer öğün yemekler katılcılara aittir. Her katılımcı çadır, uyku tulumu ve mat'larını beraberinde getirecektir.

Adana’da  Türkiye Dağcılık Federasyonu’na üye Everest Dağcılık Kulübü- Prodoss Dağcılık Kulübü –Çügez Dağcılık Kulübü- Çukurova Üniversidesi Dağcılık Kulübü(Çüdak) Tarafından Koordinasyon Sağlanacaktır.

Detaylı bilgi için : Fatih Kurt 0532 782 06 50​

CUMARTESİ:

09:00 Duygu kafe önü hareket (ulaşım ücretsizdir)
09.30 Pozantı Levent Parkında Toplanma (Kayıt Masası) 
11.00 Pozantı Atatürk Anıtında Tören
11.30 Levent Parkında Araçlara Yerleşme 
12.00 Kamp Yerine Hareket 
14.00 Kamp Yerine Varış-Kampın Kurulması
18.00 Akşam Yemeği, 
19.00 Teknik Toplantı
20.00 Serbest Zaman
22.00 Mutlak Sessizlik 

PAZAR: 
02.00 Kalkış
02.30 Tırmanış başlangıcı 
10.00 Zirveye Varış
11.00 Kamp Yerine Hareket
16.00 Kampa Varış - Kampın toplanması
17.00 Pozantı'ya Hareket
19.00 Pozantı'ya Varış BİR BAŞKA ŞENLİKTE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE dostlarımız ile ayrılma vakti....

ŞENLİK KOMİTESİ:
Mehmet Yakut Prodoss Adana (Prodoss)
Fatih Kurt (Everest) 0532 782 06 50
Rıza Dinçer (Çügez)
Çağlar Bıldırcın (Çüdak)

KOORDİNASYON KURULU
Öncüler: Mehmet Yakut-Rıza Dinçer-Çağlar Bıldırcın 
Artçılar: Fatih Kurt-Murat Arıkan-Sefa Sarı-Faruk Dinç-Özkan Demircioğlu
Kamp Sorulusu: Olcay Başel-Barış Tuncer

ETKİNLİK BİLGİLERİ:

-Ulaşım ücretsizdir. Etkinliğe katılacakların irtibat numarasına katılım durumunu belirmesi gerekmektedir. Cumartesi akşam yemeği ikramımız olacaktır. Diğer öğün yemekler katılcılara aittir. Her katılımcı çadır, uyku tulumu ve mat'larını beraberinde getirecektir.
-Katılacak Dağcı dostlarımızın LİSANSLI olması gerekmektedir.
-Şenlik dağcılık yürüyüş düzeninde ve displininde yapılacaktır. -
-Yürüyüş düzeni dışına çıkılmasına müsade edilmeyecektir.
-Zirve çıkışı programda belirtildiği gibi saat 02.30'da başlayacaktır. Yapılacak hazırlıkların yanı sıra etkinlik katılımcı listesinin oluşturularak güvenlik vs. gerekçelerle ilgililerle paylaşılması gerektiğinden katılımcıların isimlerini belirtilen günün akşamına kadar telefonla bildirmesi gerekmektedir.
-Yemek komite tarafından seyyar mutfak kurularak karşılanacaktır. Katılımcılar için su bulunacaktır. Zirve kumanyası hazırlanacaktır. Katılımcılar sadece atıştırmalık kuru üzüm, badem fındık, kuru kayısı, salatalık, muz gibi meyveleri yanlarında bulundurmaları yeterli olacaktır.
-Etkinlik için kayıt yaptırmadan gelenler kamp alanı dışına çıkartılacaktır. 
-Ulaşım araçları komite tarafından sağlanacaktır.
-Faaliyette sigara ve içki içilmemesi doğa ve insan sağlığı açısından önemli etkendir. Etkinlik süresince alkol ve sigara içilmeyecektir.
-Sağlık problemi olan ve ilaç kullanmakta olanların (Tansiyon, sara, kalp vs.) durumunu faaliyet rehberlerine ve kamp sorumlusuna bildirmelidir. 
-Etkinlik sürecinde çöplerin, atıkların poşetlenip çantada muhafaza ile şehre getirilmesi ve endemik tür sayılacak bitkilerin doğal ortamda çoğalmalarını düşünerek sökülmemesi, çiçeklerinin koparılmaması etkinlik kuralımızdır.
-Kamp gecesinin soğuk olabileceği düşünülerek uygun kamp malzemeleri ile yardımcı malzemelerin alınması önem taşımaktadır.
-İl dışından kendi olanakları ile gelmek isteyen sporcular (ÖNCEDEN İSİM ve SAYI BİLDİRMEK KOŞULUYLA) doğrudan kamp alanına geçebilirler.
-İl dışından gelip Adana''dan katılacak olan sporcular için ulaşım olacaktır. 
-İl dışından bireysel ve kulüp olarak katılacakların, 22 Eylül 2017 Cuma günü saat 18.00’e kadar yetkililerle iletişime geçmeleri ve kesin katılım durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.

(NOT: Önceden olduğu gibi Facebookta oluşturulan bu etkinlik bilgi amaçlıdır. Etkinliklere katılacakların buradan belirlenmesi çoklukla yanıltıcı olmaktadır. Bu nedenle faaliyete katılacak arkadaşlarımızın son anı beklemeden belirtilen zamanda yukarıdaki telefonları arayarak MUTLAKA KAYIT yaptırmaları gerekmektedir).

Facebookta Paylaş